III rok

Informacje dla studentów III roku Stomatologii

PERIODONTOLOGIA I CHOROBY BŁONY ŚLUZOWEJ ćwiczenia

Rok akademicki  2023/2024, semestr letni

Zajęcia  z Periodontologii rozpoczynają się 19.02.2024r  i trwają do 24.05. 2024r.

Ćwiczenia trwają 2 godziny lekcyjne 1 x w tygodniu – i polegają na pracy na sali klinicznej z pacjentem, pod nadzorem asystenta prowadzącego zajęcia.

Do Zakładu studenci zgłaszają się w fartuchach i z identyfikatorem zawierającym informację: student, rok, imię, nazwisko. Torby muszą być schowane do szafek zamykanych na klucz znajdujących się w  salach klinicznych.

Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia. Spóźnienie powyżej 15 min. traktowane jest jako nieobecność. Studenci zobowiązani  są przygotować się do zajęć.

Ćwiczenia zaliczane są na podstawie obecności, wykonania zaleconych przez asystenta zabiegów diagnostycznych i leczniczych oraz zaliczenia wpisów do kart.

Zaliczenie zajęć odbędzie się w ostatnim tygodniu zajęć.

Karty studenta ze wszystkich lat studiów przedstawione  są na egzaminie dyplomowym. Uzyskanie średniej 4,5 z ocen z kolokwiów na roku 3 i 4  powoduje dodanie 1 dodatkowego punktu do puli punktów uzyskanych na końcowym egzaminie testowym, uzyskanie średniej 5,0 z w.w. kolokwiów powoduje dodanie 2 punktów.

Zastępca Kierownika ds. kliniczno-dydaktycznych: dr n. med. Andrzej Miskiewicz mail: andrzej.miskiewicz@wum.edu.pl

LITERATURA OBOWIĄZKOWA I ZALECANA

1.       PERIODONTOLOGIA. PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW I DO LDEK red. R.Górska wyd. Edra Urban&Partner  2022

2.       Wiadomości podane na wykładach i seminariach .