V rok

Informacje dla studentów V roku Stomatologii 2023/2024

PERIODONTOLOGIA I CHOROBY BŁONY ŚLUZOWEJ

semestr zimowy

Zajęcia rozpoczynają się 02 października 2023 r. i trwają do 26 stycznia 2024 r.

Ćwiczenia odbywają się 2 x w tygodniu (plan obok).

W tygodniach  04 –15.12.2023 r. odbywają się ćwiczenia z Gerostomatologii -w pierwszym tygodniu I i II wejście, w drugim tygodniu I wejście.

Seminaria w liczbie 3 w semestrze odbywają się w tygodniach 27.11- 15.12. 2023 r.  (plan obok).

Na ćwiczenia studenci zgłaszają się w fartuchach i z identyfikatorem zawierającym informację: student, rok, imię, nazwisko.

Torby muszą być schowane do szafek znajdujących się w  salach klinicznych.

Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia. Spóźnienie powyżej 15 min. traktowane jest jako nieobecność.

Zasady odrobienia nieobecności należy ustalić z asystentem prowadzącym zajęcia.

Poszczególne ćwiczenia zaliczane są na podstawie obecności na zajęciach, wykonania zaleconych przez asystenta zabiegów oraz zaliczenia wpisów do kart.

Po każdych ćwiczeniach asystent podpisuje zaliczenie.

Zastępca Kierownika ds. kliniczno-dydaktycznych: dr n med. Andrzej Miskiewicz, andrzej.miskiewicz@wum.edu.pl

strona internetowa:

Studenckie Koło Naukowe, opiekun: dr n. med. Andrzej Miskiewicz

Egzamin praktyczny odbywa się w ostatnich tygodniach zajęć  wg planu podanego wcześniej na tablicy ogłoszeń w Zakładzie.

Ocenę z egzaminu praktycznego stanowi średnia ocen wystawionych przez egzaminatora za poszczególne etapy egzaminu, na które składa się:

1.    Badanie podmiotowe pacjenta

2.    Badanie przedmiotowe pacjenta

3.    Rozpoznanie oraz rokowanie

4.    Ustalenie planu leczenia

5.    Wykonanie procedury leczniczej

Uzyskanie pozytywnej oceny z części praktycznej egzaminu jest warunkiem przystąpienia do części testowej egzaminu.

Egzamin testowy odbędzie się 30.01. 2024 r.

Składa się z 60 pytań jednokrotnego wyboru, z pięcioma dystraktorami.

Uzyskanie średniej 4,5 z ocen z kolokwiów na roku 3 i 4  powoduje dodanie 1 dodatkowego punktu do puli punktów uzyskanych na egzaminie testowym, uzyskanie średniej 5,0 z ww kolokwiów powoduje dodanie 2 punktów.  W przypadku otrzymania oceny niedostatecznej z egzaminu testowego, punkty nie są dodawane.

Ocena końcowa wyliczana jest wg następującego wzoru:

(Ocena końcowa) = 0,3 x (ocena z egzaminu praktycznego) + 0,7 x (ocena z egzaminu testowego)

Literatura obowiązkowa:

1.    “Periodontologia. Podręcznik dla studentów i do LDEK” red. Renata Górska, edra Urban&Partner 2022

2.    “Diagnostyka i leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej” Renata Górska Med. Tour Press International Otwock 2011

3.     Wiadomości podane na wykładach oraz seminariach prowadzonych przez nasz Zakład.

Literatura uzupełniająca:

1.    „Choroby błony śluzowej jamy ustnej. Podręcznik dla studentów i do LDEK” red. Renata Górska, edra Urban&Partner 2023